Вівторок, 19.03.2024, 05:19
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
ТУРИЗМ
ЗАСТАВНІВЩИНА ІНВЕСТИЦІЙНА
СОЦІАЛЬНА СФЕРА
ПІДПРИЄМНИЦТВО І РЕГУЛЯТОРНА ПОЛІТИКА

Каталог статей

Головна » Статті

Всього матеріалів в каталозі: 2
Показано матеріалів: 1-2

ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ  ЗАСТАВНІВСЬКОГО РАЙОНУ

 

На сьогоднішній день невирішеними  залишаються  ряд  проблемних питань, які перешкоджають динамічному й стабільному розвитку району.

Першочерговою проблемою розвитку промислового комплексу району є підтримка на державному рівні підприємств з виробництва цукру (ТОВ «Цукровий комбінат «Хрещатик») з метою недопущення їх повного занепаду і демонтажу.

Одними з найбільш гострих проблем розвитку району залишаються проблеми ефективного використання енергоресурсів. Гостро стоїть проблема впровадження енергозберігаючих  заходів в соціальній сфері. На даний час заміни вікон потребують 34 установи району,  в т.ч. по галузі освіти 24, охорони здоров’я - 6, культури – 3, фізичної культури та спорту – 1. Потреба в коштах складає зверх 10 млн.грн.

В сфері теплопостачання є потреба в проведення  заміни котлів в 19 установах, в т.ч. в закладах освіти (ЗОШ,НВК,ДНЗ) – 16. Загальна вартість енергозберігаючих заходів складає понад 6098,0 тис.грн.

Впровадження даних енергозберігаючих заходів дасть змогу зменшити витрати на опалення, провести заміщення природного газу та перейти на альтернативні види палива.

Зважаючи на катастрофічний стан в об’єктах житлово-комунального господарства району, а саме: системи централізованого водопостачання та водовідведення, збудовані десятки років тому, характеризуються високою енергозатратністю, значними втратами води, моральною та фізичною зношеністю. 32 % водопровідних мереж використали свій термін експлуатації. Це зумовлює аварії, великі втрати води та зниження тиску в мережі. Через обмеженість фінансових ресурсів впродовж кількох років невирішеним залишається питання  реконструкції інженерних мереж та центрального водопроводу м.Заставна ( 3,8 млн.грн.), реконструкції мережі водопостачання та будівництво очисних споруд  в смт. Кострижівка (потреба 2,4 млн.грн.). Гострою є проблема забезпечення автономним водопостачанням жителів м.Заставна шляхом побудови водогону «Товтри-Заставна» (орієнтовна потреба - 3,5 млн.грн.).

Одним із проблемних питань, які потрібно вирішувати в найблищий час в галузі охорони здоров’я, це покращення матеріально-технічної бази, а саме провести:

• завершити будівництво Вікнянської терапевтичної лікарні, ступінь будівельної готовності якої складає 80 %   (потреба в коштах становить 8,9 млн.грн.);

  • капітальний ремонт  хірургічного та поліклінічного відділення Заставнівської ЦРЛ, сільських лікарських амбулаторій сіл Шубранець та Репуженці;

•          поточний ремонт одного крила третього поверху районної поліклініки, яке відведено під районний центр ПМСД;

•          поточний ремонт сільських лікарських амбулаторій сіл Васловівці, Веренчанка, Горошівці, Баламутівка та фельшерсько-акушерських пунктів сіл Онут, Вербівці, Бабино, Задубрівка, Звенячин;

•          необхідно закупити хоча би 3 електрокардіографи для ранньої діагностики серцево-судинних захворювань, так як у Дорошівецькій амбулаторії відсутній, у Вікняньській і Юрковецькій амбулаторіях вийшли із ладу і по роках роботи мають високий відсоток зносу.

 

 

ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ЗАСТАВНІВСЬКОГО РАЙОНУ

Заставнівський район є сільськогосподарським, аграрний сектор економіки відіграє провідну роль у системі матеріального виробництва,  підвищенні добробуту населення, тому традиційно цій галузі надається пріоритетне значення. Виробничий потенціал аграрної сфери району налічує 44,1 тисяч гектарів сільськогосподарських угідь, у тому числі 36,1 тисяч гектарів ріллі.

Вагомими сільськогосподарським підприємствами району є:

  • в галузі рослинництва: ТОВ “Мрія Буковини” (с.Юрківці), ТОВ“Хрещатик-Агро” (смт.Кострижівка), ТОВ “Україна” (с.Репужинці).
  • в галузі твариництва: ТОВ “Індикад” (с.Кадубівці), ТОВ”Наша свинка” (с.Василів), ТОВ “Іза” (с.Репужинці).

Пропозиції щодо ефективності роботи в сільському господарстві:

  1. Розпорядження  землями  за межами  населеного пункту в межах територій державної власності сільськогосподарського призначення, передати до повноважень сільських, селищних, міських рад, що дасть можливість територіальним громадам контролювати використання  надходження коштів до місцевих бюджетів.
  2. Землі водного фонду, промисловості та лісогосподарського використання  в межах території району,  надати підпорядкування та оформлення відповідної документації  органам місцевої  влади, що дасть можливість збільшити фінансування бюджету району, та прискорити і спростити систему заключення договорів оренди та виготовлення технічної документації, що в кінцевому результаті вплине на дотаційність району.
  3. Відновити програму підтримки галузі тваринництва на державному рівні (дотація за утримання та збереження молодняка ВРХ, і зданий молодняк на забій), що дасть можливість забезпечити сировиною тваринницької галузі переробні підприємства району, а також збереження та збільшення поголів’я  ВРХ.
  4. Відновити програму підтримки будівництва та реконструкції тваринницьких приміщень, та переробних підприємств.
  5. Надати відповідні повноваження районним управлінням агропромислового розвитку, щодо обліку використання с/г земель та виробництва сільськогосподарської продукції.

Однією із базових складових  сфери матеріального виробництва  в економіці району є промисловий сектор. Вагомими  промисловими підприємствами району є:

  • підприємства харчової і переробної галузей: ПП «Надія-Є», ПП «Фортуна», ПП «Супутник».
  •  виробники будівельних матеріалів: ПАТ «Кострижівський комбінат будівельних матеріалів» (камінь гіпсовий), ТОВ «Триан» (пісок будівельний) та  цегельні заводи: ТОВ «Граніт», ТОВ «Оксана–М», Заставнівське районне кооперативно-державне міжгосподарське будівельно-монтажне об’єднання «Райагробуд», ПП «Діана-Дністер», ПП «Добринівський цегельний завод»;

Заставнівський район володіє добре розвиненою сировинною базою будівельних матеріалів. На  території району знаходиться біля 50  родовищ корисних копалин, більшість із яких  була розвідана ще в 1950-1970 роках.

На сьогодні в районі нараховується 11 підприємств, які займаються видобуванням  корисних  копалин, вони є одними з основних бюджетоутворюючими  підприємствами району.

 

Мої статті | Переглядів: 731 | Додав: stasvova | Дата: 18.05.2015 | Коментарі (0)

Заставнівський район є сільськогосподарським, аграрний сектор економіки відіграє провідну роль у системі матеріального виробництва,  підвищенні добробуту населення, тому традиційно цій галузі надається пріоритетне значення. Виробничий потенціал аграрної сфери району налічує 44,1 тисяч гектарів сільськогосподарських угідь, у тому числі 36,1 тисяч гектарів ріллі.

В поточному році сільськогосподарськими підприємствами району  завершено збір ранніх зернових культур на площі 7,5 тис.га, валовий збір становить 40,0 тис.тонн при середній урожайності 52,8 цнт/га.

Крім того зібрано ріпак на площі 0,6 тис.га при середній урожайності 25 цнт/га.

За І півріччя 2014 року агроформуваннями району реалізовано  792 тонни м’яса, вироблено 345 тонн молока та 3562 тис. шт.яєць. Порівнюючи з відповідним періодом минулого року м'яса реалізовано на 203 тонни більше, молока на 110 тонн.

Однією із базових складових  сфери матеріального виробництва  в економіці району є промисловий сектор, в якому функціонує 14 підприємств різних форм власності. В основному це  підприємства, які займаються виробництвом будівельних матеріалів з місцевої сировини та підприємства харчової і переробної галузей.

Обсяг реалізованої промислової продукції підприємствами основного кола звітуючи за січень – червень 2014 ріку склав 17165,9 тис. грн., що більше ніж за аналогічний період минулого року на 2053,4 тис. грн. або на 13,6 відсотка.  Зокрема росту обсягу реалізації промислової продукції в порівнянні з першим півріччям 2013 року досягли:  Райагробуд (на 10 відсотків), ПП «Надія – Є» ( в 1,7 раза), ТОВ «Триан» (в 1,6 раза).

Налагоджена співпраця з представниками бізнесу. Так, до прикладу, проводиться заходи з відновлення роботи ТОВ «Кострижівський комбінат будівельних матеріалів» шляхом реконструкції виробничих потужностей,  що дозволить налагодити виробництво сухих будівельних сумішей в об’ємі          120 тис. тонн в рік з застосуванням новітніх технологій, створити нові робочі місця та забезпечити додаткові надходження до бюджету.

В рамках партнерських стосунків між керівництвом підприємства та райдержадміністрацією (укладено угоду про соціально-економічне партнерство). Першими результатами є проведення за спонсорські кошти даного підприємства ремонту внутрішніх вбиралень Кострижівського ДНЗ  та проведено перекриття даху  Кострижівської ЗОШ І-ІІІ ст..

Активізовано роботу в частині залучення в економіку району коштів міжнародної технічної допомоги, ресурсів світового банку та з інших можливих джерел.

В рамках Спільної Операційної Програми «Румунія – Україна – Республіка Молдова 2007 – 2013»  Європейського Інструменту Сусідства та партнерства реалізується проект «Медицина в надзвичайних ситуаціях та випадках – швидка відповідь транскордонним викликам».

Проект реалізується на базі Заставнівської та Новоселицької центральних районних лікарень. Партнерами проекту є Новоселицька ЦРЛ та Департамент охорони здоров’я та цивільного захисту населення Чернівецької ОДА.

Заставнівська ЦРЛ в рамках проекту отримає  143,3  тис.євро. В рамках даного проекту покращать матеріально-технічну базу лікувального закладу, в т.ч. буде придбано цифровий ренгенапарат.

На даний час по спільному проекту Європейського союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» впроваджується 4 мікропроекти на  загальну суму 919,4 тис.грн. Дані проекти передбачають впровадження ресурсозберігаючих і енергозберігаючих технологій в об’єкти соціальної сфери.

Прикладами  вдало реалізованих  інфраструктурних  мікропроектів, що проходить в рамках даного Проекту на Заставнівщині є оновлені Вікнянська ЗОШ І-ІІІ ступенів  та Репужинецьке НВК, де запроваджено ряд енергозберігаючих заходів.  

Завдяки співпраці РДА, органів місцевого самоврядування з місцевими жителями та приватними підприємцями, за їх фінансової підтримки проведено поточні ремонти місцевих доріг загального значення, а саме: ямковий ремонт асфальтного покриття в с.Звенячин (укладено близько 100 т асфальту), с.Товтри (14 т асфальту), м.Заставна (31 т асфальту), с.Кадубівці (12 т), Кострижівка (10 т), Веренчанка (25 т), в селах Ржавинці, Добринівці, Баламутівка, Брідок проведено підсипку та гравіювання загальних доріг протяжністю близько 50 км..

Також, за 9 місяців поточного року на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності освоєно близько         1 млн.грн. власних коштів місцевих рад та 530,7 тис.грн. за рахунок субвенції державного бюджету.

Завершено будівництво та здано в експлуатацію автостанцію в м.Заставна. Майже 3 мільйони гривень витратили на будівельні роботи. Потужності автостанції розраховані на обслуговування близько тисячі пасажирів щоденно. Тут курсуватимуть 100 автобусів.

 

В районі функціонує 33 денних загальноосвітніх навчальних закладів, в яких навчається 5628 учнів.

В районі також працює 3 позашкільні установи (Будинок дитячо-юнацької творчості, Еколого-натуралістичний центр, Дитячо-юнацька спортивна школа). Проводить підготовку з робітничих професії ВПУ-24.

З 1 червня по 14 червня 2014 року (згідно дислокації) у районі працювало 29 пришкільних таборів з денним перебуванням, у яких охоплено відпочинком 3670 учнів, що становить – 69,8 % від загальної кількості школярів 1-10 класів.                       

З місцевого бюджету на харчування дітей у пришкільних таборах профінансовано  754 905грн, з розрахунку 15,00 грн.  на одного учня в день.

В районі надають невідкладну медичну допомогу: Заставнівська центральна районна лікарня, 18 сільських лікарських амбулаторії загальної практики сімейної медицини та 18 фельдшерсько-акушерських пункти. Невідкладну медичну допомогу цілодобово надають лікарська бригада і дві фельдшерські бригади швидкої допомоги та дві фельдшерські бригади в с.Вікно та смт.Кострижівка.

Для задоволення культурних потреб населення функціонує 78 закладів культури, з них: 36 клубних закладів, 37 бібліотек, 4 школи естетичного виховання, 11 кіноустановок.

Скачати презентацію: ДІЯЛЬНІСТЬ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ТА ЖИТТЯ ЗАСТАВНІВСЬКОГО РАЙОНУ

Мої статті | Переглядів: 521 | Додав: stasvova | Дата: 24.10.2011 | Коментарі (0)


Управління економічного розвитку та інфраструктури Заставнівської РДА © 2024
Адреса: 59400, м. Заставна, вул. Чорновола, 6
Телефон/факс: (03737) 3-19-89
E-mail: econ_zrda@ukr.net
Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові вказання посилання
на офіційний сайт Управління економічного розвитку та інфраструктури Заставнівської районної державної адміністрації.