Четвер, 18.10.2018, 07:01
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
ТУРИЗМ
ЗАСТАВНІВЩИНА ІНВЕСТИЦІЙНА
СОЦІАЛЬНА СФЕРА
ПІДПРИЄМНИЦТВО І РЕГУЛЯТОРНА ПОЛІТИКА

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

ДІЯЛЬНІСТЬ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ТА ЖИТТЯ ЗАСТАВНІВСЬКОГО РАЙОНУ

Скачати презентацію: ДІЯЛЬНІСТЬ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ТА ЖИТТЯ ЗАСТАВНІВСЬКОГО РАЙОНУ

Заставнівський район є сільськогосподарським, аграрний сектор економіки відіграє провідну роль у системі матеріального виробництва,  підвищенні добробуту населення, тому традиційно цій галузі надається пріоритетне значення. Виробничий потенціал аграрної сфери району налічує 44,1 тисяч гектарів сільськогосподарських угідь, у тому числі 36,1 тисяч гектарів ріллі.

В поточному році сільськогосподарськими підприємствами району  завершено збір ранніх зернових культур на площі 7,5 тис.га, валовий збір становить 40,0 тис.тонн при середній урожайності 52,8 цнт/га.

Крім того зібрано ріпак на площі 0,6 тис.га при середній урожайності 25 цнт/га.

За І півріччя 2014 року агроформуваннями району реалізовано  792 тонни м’яса, вироблено 345 тонн молока та 3562 тис. шт.яєць. Порівнюючи з відповідним періодом минулого року м'яса реалізовано на 203 тонни більше, молока на 110 тонн.

Однією із базових складових  сфери матеріального виробництва  в економіці району є промисловий сектор, в якому функціонує 14 підприємств різних форм власності. В основному це  підприємства, які займаються виробництвом будівельних матеріалів з місцевої сировини та підприємства харчової і переробної галузей.

Обсяг реалізованої промислової продукції підприємствами основного кола звітуючи за січень – червень 2014 ріку склав 17165,9 тис. грн., що більше ніж за аналогічний період минулого року на 2053,4 тис. грн. або на 13,6 відсотка.  Зокрема росту обсягу реалізації промислової продукції в порівнянні з першим півріччям 2013 року досягли:  Райагробуд (на 10 відсотків), ПП «Надія – Є» ( в 1,7 раза), ТОВ «Триан» (в 1,6 раза).

Налагоджена співпраця з представниками бізнесу. Так, до прикладу, проводиться заходи з відновлення роботи ТОВ «Кострижівський комбінат будівельних матеріалів» шляхом реконструкції виробничих потужностей,  що дозволить налагодити виробництво сухих будівельних сумішей в об’ємі          120 тис. тонн в рік з застосуванням новітніх технологій, створити нові робочі місця та забезпечити додаткові надходження до бюджету.

В рамках партнерських стосунків між керівництвом підприємства та райдержадміністрацією (укладено угоду про соціально-економічне партнерство). Першими результатами є проведення за спонсорські кошти даного підприємства ремонту внутрішніх вбиралень Кострижівського ДНЗ  та проведено перекриття даху  Кострижівської ЗОШ І-ІІІ ст..

Активізовано роботу в частині залучення в економіку району коштів міжнародної технічної допомоги, ресурсів світового банку та з інших можливих джерел.

В рамках Спільної Операційної Програми «Румунія – Україна – Республіка Молдова 2007 – 2013»  Європейського Інструменту Сусідства та партнерства реалізується проект «Медицина в надзвичайних ситуаціях та випадках – швидка відповідь транскордонним викликам».

Проект реалізується на базі Заставнівської та Новоселицької центральних районних лікарень. Партнерами проекту є Новоселицька ЦРЛ та Департамент охорони здоров’я та цивільного захисту населення Чернівецької ОДА.

Заставнівська ЦРЛ в рамках проекту отримає  143,3  тис.євро. В рамках даного проекту покращать матеріально-технічну базу лікувального закладу, в т.ч. буде придбано цифровий ренгенапарат.

На даний час по спільному проекту Європейського союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» впроваджується 4 мікропроекти на  загальну суму 919,4 тис.грн. Дані проекти передбачають впровадження ресурсозберігаючих і енергозберігаючих технологій в об’єкти соціальної сфери.

Прикладами  вдало реалізованих  інфраструктурних  мікропроектів, що проходить в рамках даного Проекту на Заставнівщині є оновлені Вікнянська ЗОШ І-ІІІ ступенів  та Репужинецьке НВК, де запроваджено ряд енергозберігаючих заходів.  

Завдяки співпраці РДА, органів місцевого самоврядування з місцевими жителями та приватними підприємцями, за їх фінансової підтримки проведено поточні ремонти місцевих доріг загального значення, а саме: ямковий ремонт асфальтного покриття в с.Звенячин (укладено близько 100 т асфальту), с.Товтри (14 т асфальту), м.Заставна (31 т асфальту), с.Кадубівці (12 т), Кострижівка (10 т), Веренчанка (25 т), в селах Ржавинці, Добринівці, Баламутівка, Брідок проведено підсипку та гравіювання загальних доріг протяжністю близько 50 км..

Також, за 9 місяців поточного року на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності освоєно близько         1 млн.грн. власних коштів місцевих рад та 530,7 тис.грн. за рахунок субвенції державного бюджету.

Завершено будівництво та здано в експлуатацію автостанцію в м.Заставна. Майже 3 мільйони гривень витратили на будівельні роботи. Потужності автостанції розраховані на обслуговування близько тисячі пасажирів щоденно. Тут курсуватимуть 100 автобусів.

В районі функціонує 33 денних загальноосвітніх навчальних закладів, в яких навчається 5628 учнів.

В районі також працює 3 позашкільні установи (Будинок дитячо-юнацької творчості, Еколого-натуралістичний центр, Дитячо-юнацька спортивна школа). Проводить підготовку з робітничих професії ВПУ-24.

З 1 червня по 14 червня 2014 року (згідно дислокації) у районі працювало 29 пришкільних таборів з денним перебуванням, у яких охоплено відпочинком 3670 учнів, що становить – 69,8 % від загальної кількості школярів 1-10 класів.                       

З місцевого бюджету на харчування дітей у пришкільних таборах профінансовано  754 905грн, з розрахунку 15,00 грн.  на одного учня в день.

В районі надають невідкладну медичну допомогу: Заставнівська центральна районна лікарня, 18 сільських лікарських амбулаторії загальної практики сімейної медицини та 18 фельдшерсько-акушерських пункти. Невідкладну медичну допомогу цілодобово надають лікарська бригада і дві фельдшерські бригади швидкої допомоги та дві фельдшерські бригади в с.Вікно та смт.Кострижівка.

Для задоволення культурних потреб населення функціонує 78 закладів культури, з них: 36 клубних закладів, 37 бібліотек, 4 школи естетичного виховання, 11 кіноустановок.

 

Категорія: Мої статті | Додав: stasvova (24.10.2011)
Переглядів: 212 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Управління економічного розвитку та інфраструктури Заставнівської РДА © 2018
Адреса: 59400, м. Заставна, вул. Чорновола, 6
Телефон/факс: (03737) 3-19-89
E-mail: econ_zrda@ukr.net
Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові вказання посилання
на офіційний сайт Управління економічного розвитку та інфраструктури Заставнівської районної державної адміністрації.