П`ятниця, 26.04.2024, 23:46
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
ТУРИЗМ
ЗАСТАВНІВЩИНА ІНВЕСТИЦІЙНА
СОЦІАЛЬНА СФЕРА
ПІДПРИЄМНИЦТВО І РЕГУЛЯТОРНА ПОЛІТИКА

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВТКУ ЗАСТАВНІВСЬКОГО РАЙОНУ

ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ  ЗАСТАВНІВСЬКОГО РАЙОНУ

 

На сьогоднішній день невирішеними  залишаються  ряд  проблемних питань, які перешкоджають динамічному й стабільному розвитку району.

Першочерговою проблемою розвитку промислового комплексу району є підтримка на державному рівні підприємств з виробництва цукру (ТОВ «Цукровий комбінат «Хрещатик») з метою недопущення їх повного занепаду і демонтажу.

Одними з найбільш гострих проблем розвитку району залишаються проблеми ефективного використання енергоресурсів. Гостро стоїть проблема впровадження енергозберігаючих  заходів в соціальній сфері. На даний час заміни вікон потребують 34 установи району,  в т.ч. по галузі освіти 24, охорони здоров’я - 6, культури – 3, фізичної культури та спорту – 1. Потреба в коштах складає зверх 10 млн.грн.

В сфері теплопостачання є потреба в проведення  заміни котлів в 19 установах, в т.ч. в закладах освіти (ЗОШ,НВК,ДНЗ) – 16. Загальна вартість енергозберігаючих заходів складає понад 6098,0 тис.грн.

Впровадження даних енергозберігаючих заходів дасть змогу зменшити витрати на опалення, провести заміщення природного газу та перейти на альтернативні види палива.

Зважаючи на катастрофічний стан в об’єктах житлово-комунального господарства району, а саме: системи централізованого водопостачання та водовідведення, збудовані десятки років тому, характеризуються високою енергозатратністю, значними втратами води, моральною та фізичною зношеністю. 32 % водопровідних мереж використали свій термін експлуатації. Це зумовлює аварії, великі втрати води та зниження тиску в мережі. Через обмеженість фінансових ресурсів впродовж кількох років невирішеним залишається питання  реконструкції інженерних мереж та центрального водопроводу м.Заставна ( 3,8 млн.грн.), реконструкції мережі водопостачання та будівництво очисних споруд  в смт. Кострижівка (потреба 2,4 млн.грн.). Гострою є проблема забезпечення автономним водопостачанням жителів м.Заставна шляхом побудови водогону «Товтри-Заставна» (орієнтовна потреба - 3,5 млн.грн.).

Одним із проблемних питань, які потрібно вирішувати в найблищий час в галузі охорони здоров’я, це покращення матеріально-технічної бази, а саме провести:

• завершити будівництво Вікнянської терапевтичної лікарні, ступінь будівельної готовності якої складає 80 %   (потреба в коштах становить 8,9 млн.грн.);

  • капітальний ремонт  хірургічного та поліклінічного відділення Заставнівської ЦРЛ, сільських лікарських амбулаторій сіл Шубранець та Репуженці;

•          поточний ремонт одного крила третього поверху районної поліклініки, яке відведено під районний центр ПМСД;

•          поточний ремонт сільських лікарських амбулаторій сіл Васловівці, Веренчанка, Горошівці, Баламутівка та фельшерсько-акушерських пунктів сіл Онут, Вербівці, Бабино, Задубрівка, Звенячин;

•          необхідно закупити хоча би 3 електрокардіографи для ранньої діагностики серцево-судинних захворювань, так як у Дорошівецькій амбулаторії відсутній, у Вікняньській і Юрковецькій амбулаторіях вийшли із ладу і по роках роботи мають високий відсоток зносу.

Галузь освіти потребує:

  • завершення добудови Горішньошеровецької ЗОШ (потреба в коштах 21 718,4 тис.грн., ступінь будівельної готовності – 16 %);
  • добудови Веренчанської ЗОШ (в даних школах навчання проводиться у дві зміни) ( потреба – 34400,0 тис.грн.);

Основними проблемними питаннями сфери культури є низький норматив бюджетного фінансування галузі, що не дає можливості ліквідувати неповну зайнятість працівників культури у сільській місцевості, провести ремонти закладів культури (аварійному стані знаходяться заклади культури сіл Онут, Шубранець, гострою залишається проблема завершення будівництва клубу в с.Чуньків), систем опалення, впровадити енергозберігаючі технології, придбати музичні інструменти, технічні засоби, сценічні костюми, комп’ютерну техніку, укомплектувати книжкові фонди бібліотек, тощо.

Екологічні проблеми у районі внаслідок забруднення водних об’єктів стічними водами та порушення режиму водоохоронних зон і прибережних смуг (річок Совиця, Дністер) недостатньо очищеними стічними водами та твердими побутовими відходами. Є потреба у збільшенні пропускної здатності очисних споруд шляхом будівництва комплексу очисних споруд семиступеневої очистки «Біоталь» потужністю 400 м3 в добу, кошторисною вартістю 1,5 млн.грн., що внеможливить скидання стоків у річку Совицю та каскад ставків.

Одним з ключових питань, яке потребує вирішення є завершення газифікації району. Для підвищення рівня газифікації району потреба в цілому  становить 35,0 млн. гривень.

Стоїть гостро проблема відсутності коштів на будівництво міжсільського газопроводу  ГРС «Заставна» до точки «9» по схемі газопостачання району. Будівництво розпочато в 2006 році та освоєно коштів на суму 200,0 тис.грн., для завершення необхідно 16,1 млн.грн. Реалізація даного проекту дозволить забезпечити газопостачанням мешканців семи сіл району в яких проживає 12,6 тис.чоловік.

Проблемним для району є поганий стан автодоріг. Головною проблемою галузі залишається недостатнє фінансування ремонтів автодоріг загального користування. Першочергово необхідно вирішити питання проведення ремонту доріг Вікно-Чернівці,  Малий Кучурів – Заставна.

Якість дорожнього покриття більшості внутрішньорайонних доріг не відповідають стандартам якості та безпеки, а це зумовлює проблеми, в першу чергу з внутрішніми перевезеннями пасажирів, постійний вихід з ладу автотрансторуту призводить до зриву рейсів, що призводить до зростання соціальної напруги.

 

 

 

ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ЗАСТАВНІВСЬКОГО РАЙОНУ

Заставнівський район є сільськогосподарським, аграрний сектор економіки відіграє провідну роль у системі матеріального виробництва,  підвищенні добробуту населення, тому традиційно цій галузі надається пріоритетне значення. Виробничий потенціал аграрної сфери району налічує 44,1 тисяч гектарів сільськогосподарських угідь, у тому числі 36,1 тисяч гектарів ріллі.

Вагомими сільськогосподарським підприємствами району є:

  • в галузі рослинництва: ТОВ “Мрія Буковини” (с.Юрківці), ТОВ“Хрещатик-Агро” (смт.Кострижівка), ТОВ “Україна” (с.Репужинці).
  • в галузі твариництва: ТОВ “Індикад” (с.Кадубівці), ТОВ”Наша свинка” (с.Василів), ТОВ “Іза” (с.Репужинці).

Пропозиції щодо ефективності роботи в сільському господарстві:

  1. Розпорядження  землями  за межами  населеного пункту в межах територій державної власності сільськогосподарського призначення, передати до повноважень сільських, селищних, міських рад, що дасть можливість територіальним громадам контролювати використання  надходження коштів до місцевих бюджетів.
  2. Землі водного фонду, промисловості та лісогосподарського використання  в межах території району,  надати підпорядкування та оформлення відповідної документації  органам місцевої  влади, що дасть можливість збільшити фінансування бюджету району, та прискорити і спростити систему заключення договорів оренди та виготовлення технічної документації, що в кінцевому результаті вплине на дотаційність району.
  3. Відновити програму підтримки галузі тваринництва на державному рівні (дотація за утримання та збереження молодняка ВРХ, і зданий молодняк на забій), що дасть можливість забезпечити сировиною тваринницької галузі переробні підприємства району, а також збереження та збільшення поголів’я  ВРХ.
  4. Відновити програму підтримки будівництва та реконструкції тваринницьких приміщень, та переробних підприємств.
  5. Надати відповідні повноваження районним управлінням агропромислового розвитку, щодо обліку використання с/г земель та виробництва сільськогосподарської продукції.

Однією із базових складових  сфери матеріального виробництва  в економіці району є промисловий сектор. Вагомими  промисловими підприємствами району є:

  • підприємства харчової і переробної галузей: ПП «Надія-Є», ПП «Фортуна», ПП «Супутник».
  •  виробники будівельних матеріалів: ПАТ «Кострижівський комбінат будівельних матеріалів» (камінь гіпсовий), ТОВ «Триан» (пісок будівельний) та  цегельні заводи: ТОВ «Граніт», ТОВ «Оксана–М», Заставнівське районне кооперативно-державне міжгосподарське будівельно-монтажне об’єднання «Райагробуд», ПП «Діана-Дністер», ПП «Добринівський цегельний завод»;

Заставнівський район володіє добре розвиненою сировинною базою будівельних матеріалів. На  території району знаходиться біля 50  родовищ корисних копалин, більшість із яких  була розвідана ще в 1950-1970 роках.

На сьогодні в районі нараховується 11 підприємств, які займаються видобуванням  корисних  копалин, вони є одними з основних бюджетоутворюючими  підприємствами району.

Резервом розвитку мінерально-сировинної бази району є завершення оформлення дозвільних документів і початок роботи підприємств, а саме:

- по ТзОВ «Кострижівський комбінат будівельних матеріалів» - кар’єр з видобутку гіпсового каменю, смт. Кострижівка. Затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надано дозвіл на заключення договору оренди земельної ділянки. Укладено договір оренди земельної ділянки. Подано документи в «Держгірпромнагляд» для отримання дозволу на початок виконання робіт підвищеної небезпеки.

- по ПАТ «Кострижівський комбінат будівельних матеріалів» - гірничий відвід по Веренчанському родовищу гіпсового каменю (рішенням сесії обласної ради). На даний час укладено угоду на постачання каменю гіпсового в Республіку Білорусь, вирішується питання у Києві в Укрзалізниці про монтаж залізничної ваги для зважування вагонів з каменем. На підприємство завозиться техніка і ведеться підготовка до початку роботи, що дасть можливість збільшення надходжень до бюджетів всіх рівнів.

Дані підприємства мають домовленості про постачання каменю в 2015 році в загальній кількості 100 тисяч тонн, однак їх роботу стримує довготривалість отримання дозвільних документів.

До прикладу, ПАТ «Кострижівський комбінат будівельних матеріалів» за 2013 рік сплатив різноманітних податків та зборів до різних рівнів бюджету в сумі зверх 1,5 млн.грн.

Спрощення процедури отримання дозвільних документів шляхом передачі видачі таких документів на районний рівень дало б можливість прискорити отримання даних документів і відповідно розвинути економіку району.

Перспективними також є кар’єри в с. Погорилівка – пісок, с. Товтри – гіпс, Виможівське родовище вапняків (с.Прилипче), Брідоцьке родовище гравійно-піщаної суміші.

 

  

 

 

Категорія: Мої статті | Додав: stasvova (18.05.2015)
Переглядів: 738 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Управління економічного розвитку та інфраструктури Заставнівської РДА © 2024
Адреса: 59400, м. Заставна, вул. Чорновола, 6
Телефон/факс: (03737) 3-19-89
E-mail: econ_zrda@ukr.net
Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові вказання посилання
на офіційний сайт Управління економічного розвитку та інфраструктури Заставнівської районної державної адміністрації.