Неділя, 16.06.2019, 02:43
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
ТУРИЗМ
ЗАСТАВНІВЩИНА ІНВЕСТИЦІЙНА
СОЦІАЛЬНА СФЕРА
ПІДПРИЄМНИЦТВО І РЕГУЛЯТОРНА ПОЛІТИКА
Місцевий розвиток орієнтований на громаду
Архів записів

Соціально-економічний розвиток

 

ДІЯЛЬНІСТЬ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ТА ЖИТТЯ ЗАСТАВНІВСЬКОГО РАЙОНУ
Заставнівський район є сільськогосподарським, аграрний сектор економіки відіграє провідну роль у системі матеріального виробництва, підвищенні добробуту населення, тому традиційно цій галузі надається пріоритетне значення. Виробничий потенціал аграрної сфери району налічує 44,1 тисяч гектарів сільськогосподарських угідь, у тому числі 36,1 тисяч гектарів ріллі.
В поточному році сільськогосподарськими підприємствами району завершено збір ранніх зернових культур на площі 7,5 тис.га, валовий збір становить 40,0 тис.тонн при середній урожайності 52,8 цнт/га.
Крім того зібрано ріпак на площі 0,6 тис.га при середній урожайності 25 цнт/га.
За І півріччя 2014 року агроформуваннями району реалізовано 792 тонни м’яса, вироблено 345 тонн молока та 3562 тис. шт.яєць. Порівнюючи з відповідним періодом минулого року м'яса реалізовано на 203 тонни більше, молока на 110 тонн.
Однією із базових складових сфери матеріального виробництва в економіці району є промисловий сектор, в якому функціонує 14 підприємств різних форм власності. В основному це підприємства, які займаються виробництвом будівельних матеріалів з місцевої сировини та підприємства харчової і переробної галузей.
Обсяг реалізованої промислової продукції підприємствами основного кола звітуючи за січень – червень 2014 ріку склав 17165,9 тис. грн., що більше ніж за аналогічний період минулого року на 2053,4 тис. грн. або на 13,6 відсотка. Зокрема росту обсягу реалізації промислової продукції в порівнянні з першим півріччям 2013 року досягли: Райагробуд (на 10 відсотків), ПП «Надія – Є» ( в 1,7 раза), ТОВ «Триан» (в 1,6 раза).
Налагоджена співпраця з представниками бізнесу. Так, до прикладу, проводиться заходи з відновлення роботи ТОВ «Кострижівський комбінат будівельних матеріалів» шляхом реконструкції виробничих потужностей, що дозволить налагодити виробництво сухих будівельних сумішей в об’ємі 120 тис. тонн в рік з застосуванням новітніх технологій, створити нові робочі місця та забезпечити додаткові надходження до бюджету. В рамках партнерських стосунків між керівництвом підприємства та райдержадміністрацією (укладено угоду про соціально-економічне партнерство). Першими результатами є проведення за спонсорські кошти даного підприємства ремонту внутрішніх вбиралень Кострижівського ДНЗ та проведено перекриття даху Кострижівської ЗОШ І-ІІІ ст..
Активізовано роботу в частині залучення в економіку району коштів міжнародної технічної допомоги, ресурсів світового банку та з інших можливих джерел.
В рамках Спільної Операційної Програми «Румунія – Україна – Республіка Молдова 2007 – 2013» Європейського Інструменту Сусідства та партнерства реалізується проект «Медицина в надзвичайних ситуаціях та випадках – швидка відповідь транскордонним викликам».
Проект реалізується на базі Заставнівської та Новоселицької центральних районних лікарень. Партнерами проекту є Новоселицька ЦРЛ та Департамент охорони здоров’я та цивільного захисту населення Чернівецької ОДА.
Заставнівська ЦРЛ в рамках проекту отримає 143,3 тис.євро. В рамках даного проекту покращать матеріально-технічну базу лікувального закладу, в т.ч. буде придбано цифровий ренгенапарат.
На даний час по спільному проекту Європейського союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» впроваджується 4 мікропроекти на загальну суму 919,4 тис.грн. Дані проекти передбачають впровадження ресурсозберігаючих і енергозберігаючих технологій в об’єкти соціальної сфери.
Прикладами вдало реалізованих інфраструктурних мікропроектів, що проходить в рамках даного Проекту на Заставнівщині є оновлені Вікнянська ЗОШ І-ІІІ ступенів та Репужинецьке НВК, де запроваджено ряд енергозберігаючих заходів.
Завдяки співпраці РДА, органів місцевого самоврядування з місцевими жителями та приватними підприємцями, за їх фінансової підтримки проведено поточні ремонти місцевих доріг загального значення, а саме: ямковий ремонт асфальтного покриття в с.Звенячин (укладено близько 100 т асфальту), с.Товтри (14 т асфальту), м.Заставна (31 т асфальту), с.Кадубівці (12 т), Кострижівка (10 т), Веренчанка (25 т), в селах Ржавинці, Добринівці, Баламутівка, Брідок
проведено підсипку та гравіювання загальних доріг протяжністю близько 50 км..
Також, за 9 місяців поточного року на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності освоєно близько 1 млн.грн. власних коштів місцевих рад та 530,7 тис.грн. за рахунок субвенції державного бюджету.
Завершено будівництво та здано в експлуатацію автостанцію в м.Заставна. Майже 3 мільйони гривень витратили на будівельні роботи. Потужності автостанції розраховані на обслуговування близько тисячі пасажирів щоденно. Тут курсуватимуть 100 автобусів.
В районі функціонує 33 денних загальноосвітніх навчальних закладів, в яких навчається 5628 учнів.
В районі також працює 3 позашкільні установи (Будинок дитячо-юнацької творчості, Еколого-натуралістичний центр, Дитячо-юнацька спортивна школа). Проводить підготовку з робітничих професії ВПУ-24.
З 1 червня по 14 червня 2014 року (згідно дислокації) у районі працювало 29 пришкільних таборів з денним перебуванням, у яких охоплено відпочинком 3670 учнів, що становить – 69,8 % від загальної кількості школярів 1-10 класів.
З місцевого бюджету на харчування дітей у пришкільних таборах профінансовано 754 905грн, з розрахунку 15,00 грн. на одного учня в день.
В районі надають невідкладну медичну допомогу: Заставнівська центральна районна лікарня, 18 сільських лікарських амбулаторії загальної практики сімейної медицини та 18 фельдшерсько-акушерських пункти. Невідкладну медичну допомогу цілодобово надають лікарська бригада і дві фельдшерські бригади швидкої допомоги та дві фельдшерські бригади в с.Вікно та смт.Кострижівка.
Для задоволення культурних потреб населення функціонує 78 закладів культури, з них: 36 клубних закладів, 37 бібліотек, 4 школи естетичного виховання, 11 кіноустановок.


Управління економічного розвитку та інфраструктури Заставнівської РДА © 2019
Адреса: 59400, м. Заставна, вул. Чорновола, 6
Телефон/факс: (03737) 3-19-89
E-mail: econ_zrda@ukr.net
Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові вказання посилання
на офіційний сайт Управління економічного розвитку та інфраструктури Заставнівської районної державної адміністрації.