Неділя, 16.06.2019, 02:43
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
ТУРИЗМ
ЗАСТАВНІВЩИНА ІНВЕСТИЦІЙНА
СОЦІАЛЬНА СФЕРА
ПІДПРИЄМНИЦТВО І РЕГУЛЯТОРНА ПОЛІТИКА
Місцевий розвиток орієнтований на громаду
Архів записів

Соціальний захист


Інформація

про  роботу управління праці та соціального      

захисту населення за 2011 рік.

Управлінням праці та соціального захисту населення райдержадміністрації здійснюється повсякденна робота по соціальному захисту населення району через надання малозабезпеченим верствам населення, ветеранам війни, інвалідам різного роду виплат, адресних допомог, пільг та компенсацій; координується робота по вирішенню проблем боргів із заробітної плати;  з дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці на підприємствах, в установах та організаціях різних форм власності.                          

Станом на  01.01. 2012р. заборгованості з виплат заробітної плати  немає.

 За 2011рік  в  районі  створено 561 нове робоче місце, що становить 107,9%  від установленого завдання Програмою зайнятості населення .

Управлінням праці та соціального захисту населення ініційовано і взято участь у роботі робочої групи з питань легалізації виплат заробітної плати та зайнятості населення. З січня 2011р. по даний час проведено  22  виїздні перевірки,  де обстежено 92 субєкти господарювання та приватних підприємців і виявлено 26 нелегально працюючих особи. В результаті проведених рейдів 24 особи легалізовано, на 23 приватних підприємців накладено адміністративні штрафи за порушення законодавства про працю.

Проводиться робота щодо розвитку соціального партнерства, удосконалення колективно-договірного урегулювання соціально-трудових відносин, підвищення ролі  колективних договорів, регіональних угод у вирішенні соціальних проблем та питань дотримання гарантій для працівників.

Управлінням праці створено комітет з конкурсних торгів, члени якого пройшли навчання і отримали  відповідні свідоцтва. Комітетом проведено процедуру закупівлі в одного учасника послуг поштового зв’язку на суму  525,745 тис. грн. згідно закону України  Про здійснення державних закупівель. 

 На управління праці та соціального захисту населення покладені функції прийому та підготовки документів по встановленню пенсій за особливі заслуги перед Україною.

Протягом  2011 року  до управління  звернулось 52 пенсіонери з заявами щодо призначення пенсії за особливі заслуги перед Україною.

 Компенсацію по  догляду за престарілою особою 80-річного віку чи інвалідом І групи призначено 159 громадянам, призначено  державних соціальних допомог 33 інвалідам, що не мають права на пенсію, та одну допомогу на поховання. Працівниками управління праці здійснюється перевірка правильності призначення пенсії, за 12 місяців перевірено 1411 пенсійних справ.

Консолідовано систему адресної соціальної допомоги, яка  своєчасно і в повних обсягах фінансується відповідно до Законів України  "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям”, " Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям – інвалідам”, надання населенню житлових субсидій, що є пріоритетним напрямком в роботі соціального захисту населення через підвищення матеріального рівня забезпечення сімей з дітьми та малозабезпечених сімей шляхом надання всіх видів державних соціальних  допомог та субсидій.

Так, протягом 2011 року  в  управління праці та соціального захисту населення за призначенням  допомоги  малозабезпеченим  сім’ям та сім’ям  з  дітьми   звернулося  4780 сімей, з яких призначено 4596 сімям допомоги на суму 37628,5 тис. грн.. Профінансовано стовідсотково.                                                          

70 особам, яким присвоєно почесне звання України "Мати-Героїня”, виплачено одноразову винагороду   розмірі  9410 грн.  кожній) на загальну суму 658,7 тис. грн..  

Проведено перерахунки розміру допомог з 01.04.2011р., з 01.10.2011р. та з 01.12.2011р. з урахуванням нових розмірів прожиткового мінімуму згідно Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік” .

За призначенням житлових субсидій  у 2011р. звернулося 1670 сімей, з яких призначено 1491 сім’ї на суму 760,1 тис. грн.. В звязку із зміною ціни на електроенергію здійснено перерахунки (без звернення громадян) та проведено звірку фактичного споживання природного газу, електроенергії, водопостачання та водовідведення по 1759 особових справах одержувачів субсидій.

Заборгованість по виплаті готівкової субсидії на придбання скрапленого газу та твердого палива складає 3,8 тис. грн., по оплаті житлово-комунальних послуг – 63,7 тис. грн..

Всього нарахування допомог та субсидій склали 38388,6 тис. грн..

Комісією з розгляду питань, неврегульованих чинним законодавством, що  пов’язані з наданням населенню пільг, субсидій, державної соціальної допомоги сім’ям з дітьми розглянуто 205 особових справ.

На виконання Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” управління праці та соціального захисту населення організовує оздоровлення дітей та ліквідаторів, забезпечує призначення виплат та компенсацій, передбачених чинним законодавством.

У нашому районі проживає 8013 осіб, які мають статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них:

-      24 інваліди - чорнобильці 1- ї категорії;

-          122 особи другої категорії;

-      55 осіб – ліквідаторів ІІІ категорії;

-      1800  дітей;

-      18 сімей, що втратили годувальника з числа осіб, віднесених до учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, смерть яких пов'язана з роботами по ліквідації наслідків аварії.

-   5975 – потерпілих IV категорії.

З травня по жовтень місяць 374 дитини, які проживають на радіоактивно забрудненій території оздоровлено в санаторіях "Поляна” Закарпатської області, ”Дніпровський” Дніпропетровська обл., ”Джерельце”, "Електроніка” Рівненська обл. ,”Березовські мінеральні води” Харківська обл., "Феміда”, "Приморський” АР Крим, ім. Сергія Лазо, "Південь – курорт - сервіс” м. Одеса, "Нафтуся Прикарпаття”, "Рубін” м. Трускавець, "Славутич” Київська обл., "Турія” Волинської обл., "Авангард” Волинської обл.. 

12 ліквідаторів та 13 батьків з  дітьми оздоровлено в санаторіях матері і дитини "Одеса”, "Скадовськ”, ”Сонячне Закарпаття”, "Зелений мис”, ”Київ плюс”, ”Орізонт”, ”Новомосковський”, ”Славутич”,  "Гопри”,  ”Остреч”,  ім..Сергія Лазо, "Поляна”, "Орізонт” Одеса, "Лісова пісня” Хмельницької обл..

В 2011р. 362 сім’ям  профінансовано виплату  компенсації  вартості  продуктів  харчування на дітей, які відвідують і не відвідують ДНЗ на суму 423,6 тис. грн.,  146 ліквідаторам  нараховано  компенсацію  вартості продуктів  харчування  згідно  чинного  законодавства на суму  312,9 тис. грн., допомогу на оздоровлення – 24,3 тис. грн., проїзд  в санаторії – 167,6 тис. грн. Всього чорнобильські виплати  за рік склали 1230,5 тис. грн., не профінансовано – 170,5 тис. грн..

Спеціалістами управління в грудні місяці прийнято до розгляду 5021 заяву, щодо виплати компенсації на харчування та оздоровлення, від громадян, які проживають в зоні посиленого радіоекологічного контролю, на кожну з яких надається письмова відповідь.  

З часу введення в дію Законів України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" управлінням праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації, спільно з місцевими органами влади, громадськими організаціями та іншими причетними організаціями здійснюється робота щодо реалізації вимог цих законодавчих актів, спрямовується діяльність на вирішення соціальних проблем інвалідів, їх соціально - трудової реабілітації.

В актуальному стані підтримується база даних Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, що мають право на пільги:  2615 – ветеранів війни; 2824 – ветерани праці; 8013 – потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС; 38 – ветеранів військової служби;  79 реабілітованих;  5209 – дітей війни; 97 - пенсіонерів міліції,   пенсіонерів-пожежників; 233 - за професійними ознаками; 500 – багатодітних сімей, де виховується 1724 дитини.

Всього профінансовано видатки пільговій категорії населення району на суму 6785,4 тис. грн., із них: пільги за професійною ознакою – 353,0 тис. грн.; багатодітні сім’ї – 1242,1 тис. грн.; силові структури – 197,23 тис. грн.: ветерани війни – 3762,2 тис. грн..

 На обліку управління праці перебуває всього 2600 інвалідів, 51 із яких забезпечено технічними засобами реабілітації, 190 інвалідам видано направлення на протезування, направлення на соціальну реабілітацію "Особлива дитина” – 3 дітям інвалідам; на професійну реабілітацію – 4 інвалідам.

32 ветерани війни та інваліди оздоровлені в санаторіях , які підпорядковані Міністерству праці та соціальної політики України.

Для пільгового перевезення населення управлінням праці та соціального захисту населення укладено  угоди з 5 авто-перевізниками.  Ветерани війни та праці користуються безкоштовним проїздом в пасажирському, залізно-дорожньому, автомобільному транспорті. В 2011р.  профінансовано 536,7 тис. грн..

В 2011р. профінансовано виплати по наданню  пільг,  субсидій, допомог та компенсацій   в сумі  45194,4 тис. грн., що на 4148.4 тис. грн. більше ніж в 2010 році.  


Управління економічного розвитку та інфраструктури Заставнівської РДА © 2019
Адреса: 59400, м. Заставна, вул. Чорновола, 6
Телефон/факс: (03737) 3-19-89
E-mail: econ_zrda@ukr.net
Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові вказання посилання
на офіційний сайт Управління економічного розвитку та інфраструктури Заставнівської районної державної адміністрації.