Неділя, 16.06.2019, 02:39
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
ТУРИЗМ
ЗАСТАВНІВЩИНА ІНВЕСТИЦІЙНА
СОЦІАЛЬНА СФЕРА
ПІДПРИЄМНИЦТВО І РЕГУЛЯТОРНА ПОЛІТИКА
Місцевий розвиток орієнтований на громаду
Архів записів

Розвиток підприємництва

ПІДПРИЄМНИЦТВО

 

Станом на 01.01.2014 року на території Заставнівського району зареєстровано 2632 суб’єкти малого і середнього підприємництва, з них 2630 суб’єкти малого підприємства (юридичних та фізичних осіб-підприємців) та 2 суб’єкти середнього підприємництва.

Проведений аналіз кількості суб’єктів малого і середнього підприємництва (юридичних та фізичних осіб-підприємців) у 2013 році показує зменшення в порівнянні з 2012 роком. Так, станом на 01.01.2014 року в районі зареєстровано 2632 суб’єкти малого та середнього підприємництва, що на 129 менше ніж протягом 2012 року.

Регрес відбувся, в основному, за рахунок скорочення кількості фізичних осіб-підприємців на 4,9 %, зумовлений збільшенням фінансового навантаження у зв’язку з уведенням у дію норм нового Податкового Кодексу України та Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Одним із показників діяльності малого та середнього бізнесу в районі є надходження до бюджету. Суб’єктами малого і середнього бізнесу до бюджетів всіх рівнів по району сплачено 37286,1 тис. грн. податків і зборів, в тому числі від суб’єктів підприємництва за торговий патент 196,5 тис.грн., єдиний податок -  2972,3 тис.грн., фіксований сільськогосподарський податок – 224,6  тис.грн., плата за землю – 4212,6  тис грн., плата за надра – 909,2 тис. грн..

Аналізуючи види діяльності фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності слід відмітити, що із загальної кількості близько 80 % підприємців займаються торгівельно-посередницькою діяльністю.

Малим підприємництвом району організовано роботу 280 магазинів, із них продовольчих - 24, непродовольчих – 65, змішані - 191. Функціонує 56 об’єктів громадського харчування: в тому числі 13 ресторанів, 17 кафе, закусочні, їдальні, буфети, 26 барів.

В районі є достатній потенціал для розвитку підприємництва у добувній галузі, а саме:

-   відкриття кар’єру з видобування гравію в Брідоцькому родовищі гравійно-піщаної суміші ПП «Сорос-08» (проблемним питанням  залишається ненадання підприємству дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки);

- відновлення роботи ТОВ «Кострижівський комбінат будівельних матеріалів» шляхом реконструкції виробничих потужностей; 

-  проведення геологічного вивчення ТОВ «Матанат» Товтрівської ділянки гіпсу (урочище «Татарка») та Погорілівської ділянки будівельного піску (урочище «Мартинівка»).

       

         З метою підтримки та для розв’язання проблемних питань, які виникають у суб’єктів підприємницької діяльності функціонують:

  • координаційна Рада з питань розвитку підприємництва (за рік проведено 4 засідання);
  • діє Районний фонд підтримки підприємництва, метою якого є надання інформаційної, методичної допомоги суб’єктам підприємництва (протягом 2013 року на особистому прийомі було 143 людини);
  • налагоджена тісна взаємодія між адміністратором та представниками місцевих дозвільних органів, які уповноважені брати участь у роботі Дозвільного центру. Через „Дозвільний центр” видано  163 документи дозвільного характеру,  розглянуто 177 звернень,  надано 91 консультацію.

Задля  подальшого розвитку підприємництва організовано ряд заходів, серед яких:

  • 13 серпня цього року проведено виїзний сеанс інформаційної «гарячої лінії з питань підприємництва». З місцевими підприємцями спілкувались представники Центру захисту приватних підприємців та малого бізнесу, Головного управління Міндоходів у Чернівецькій області, Держкомпідприємництва в Чернівецькій області.
  • на засіданні координаційної Ради з питань розвитку підприємництва відзначено кращих представників малого та середнього бізнесу та влучено цінні подарунки з нагоди професійного свята – Дня підприємця.

 


Управління економічного розвитку та інфраструктури Заставнівської РДА © 2019
Адреса: 59400, м. Заставна, вул. Чорновола, 6
Телефон/факс: (03737) 3-19-89
E-mail: econ_zrda@ukr.net
Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові вказання посилання
на офіційний сайт Управління економічного розвитку та інфраструктури Заставнівської районної державної адміністрації.