Неділя, 16.06.2019, 02:40
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
ТУРИЗМ
ЗАСТАВНІВЩИНА ІНВЕСТИЦІЙНА
СОЦІАЛЬНА СФЕРА
ПІДПРИЄМНИЦТВО І РЕГУЛЯТОРНА ПОЛІТИКА
Місцевий розвиток орієнтований на громаду
Архів записів

Регуляторна політика

Звіт щодо здійснення державної регуляторної політики за 2014 рік

та планування на 2015 рік по Заставнівському району

         Державна регуляторна політика у сфері господарської діяльності здійснювалась впродовж  2014 року у відповідності  до  вимог  Закону  України  від 11.09.2003 № 1160 “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”, зокрема щодо підготовки, прийняття, відстеження результативності та перегляду регуляторних актів і висвітлення цих питань  в засобах масової інформації, а також  заходів з реалізації державної регуляторної політики, в  изначених Районною програмою розвитку малого і середнього підприємництва у Заставнівському районі на 2013-2014 роки, затвердженою рішенням ХI сесії  обласної ради VІ скликання від 25 грудня 2012 року № 201-11/2012.

         Заставнівською райдержадміністрацією спрямовувалася робота на:

- безумовне дотримання вимог Закону та постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 №308 “Про затвердження методик проведення аналізу та відстеження результативності регуляторного акта” (далі – Постанова), пов’язаних з підготовкою, прийняттям та відстеженням результативності регуляторних актів;

- встановлення єдиного системного підходу до впровадження регуляторної діяльності;

- підвищення якості підготовки аналізів регуляторного впливу та звітів з відстеження результативності регуляторних актів;

- забезпечення інформаційної відкритості з питань державної регуляторної політики;

- залучення громадськості до обговорення проектів регуляторних актів.

            Впродовж 2014 року регуляторними органами району постійно зосереджувалась увага на обов’язковості визначення:

- оцінки прийнятих альтернативних способів досягнення цілей державного регулювання, у тому числі тих, що не передбачають безпосередньо державного регулювання господарських відносин;

- механізмів і заходів щодо розв’язання проблем шляхом прийняття регуляторного акта;

- показників результативності регуляторного акта;

- заходів, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності регуляторного акта.

                В районі налагоджена прозора система планування та підготовки проектів регуляторних актів.

               Розроблення проектів регуляторних актів та складання аналізу їх впливу розробниками регуляторних актів Заставнівського району проводиться з дотриманням вимог статей 7, 8, 9, 10 Закону та Постанови.

               Відповідно до статті 7 Закону, 13 грудня 2013 року затверджено та розміщено на офіційному веб-сайті районної державної адміністрації www.zastavna.oda.cv.ua в мережі Інтернет План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів районної державної адміністрації на 2014 рік. Затверджений План передбачав підготовку 1 регуляторного акту.

               Упродовж 2014року в процесі здійснення регуляторної діяльності, 13.01.2014, 01.06.2014, 23.06.2014 до зазначеного Плану додатково внесено зміни (включено 4 регуляторні акти).

             Для одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань, розробники регуляторних актів постійно розміщують свої проекти на офіційному веб-сайті районної державної адміністрації в мережі Інтернет, з відповідними повідомленнями про оприлюднення та аналізами регуляторного впливу.

         З метою забезпечення єдиного підходу до підготовки проектів регуляторних актів та прийняття їх тільки після проходження всіх регуляторних процедур, визначених Законом, розробникам регуляторних актів, суб’єктам господарювання надавалась практична допомога з питань реалізації державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності.

                 У 2014 році районною державною адміністрацією прийнято  3 регуляторних акти, а саме: розпорядження голови районної державної адміністрації від 17.02.2014 р. № 42 р (із змінами від 19.09.2014 № 219-р) «Про затвердження Положення про Центр надання адміністративних послуг Заставнівської районної державної адміністрації»; розпорядження голови районної державної адміністрації від 14.03.2014 р. № 58 р (із змінами від 19.09.2014 № 218-р) «Про затвердження переліку адміністративних послуг, які надаються через Центр надання адміністративних послуг Заставнівської районної державної адміністрації»; розпорядження голови районної державної адміністрації від 14.03.2014 р. № 59 р «Про затвердження Регламенту Центру надання адміністративних послуг Заставнівської районної державної адміністрації».

              Проведення базового, повторного та періодичного відстеження результативності регуляторних актів здійснюється у відповідності до затвердженого Плану-графіку проведення заходів з відстеження результативності регуляторних актів. У 2014 році передбачалось базове відстеження   3-х  регуляторних актів.

            Вищезазначений План-графік розміщено на офіційному веб-сайті районної державної адміністрації www.zastavna.oda.cv.ua в розділі “Регуляторна діяльність”, у відповідності до якого, станом на  01 січня 2015 року, проведено  заходи з відстеження результативності усіх 4 регуляторних актів. По даним регуляторним актам були проведені базові відстеження до дня набрання чинності регуляторного акту. Звіти про проведення відстеження оприлюднено на офіційному веб-сайті райдержадміністрації.

           З метою підвищення прозорості здійснення відстеження результативності дії регуляторних актів та визначення оцінки і контролю за їх впровадженням, в районній державній адміністрації складено реєстр власних регуляторних актів із наведенням інформації про строки їх відстеження (станом 01.01.2015 – 4 таких акти) на кожен рік оприлюднюється та розміщується на офіційному веб-сайті районної державної адміністрації.    

           План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів Заставнівської районної державної адміністрації на 2015 рік затверджено 09 грудня 2014 року у відповідності до вимог статті 13 Закону України від 11.09.2003 №1160 “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”, розміщено на офіційному веб-сайті районної державної адміністрації: www.zastavna.oda.cv.ua в мережі Інтернет.

          План-графік проведення заходів з відстеження результативності регуляторних актів  на 2015 рік затверджено 31 грудня 2014 року та розміщено на офіційному веб-сайті районної державної адміністрації. Планом-графіком передбачено впродовж 2015 року відстеження 4 регуляторних актів, 3-х повтрних та 1-го періодичного.

        Проблемні питання розвитку підприємництва в районі обговорюються на засіданнях Координаційної ради з питань розвитку підприємництва при районній державній адміністрації. Впродовж 2014 року проведено 4 таких засідання, на яких розглянуто проблемні питання розвитку підприємництва та здійснення регуляторної політики.

         За підсумками наведеної інформації можливо відмітити, що стан реалізації у 2014 році державної регуляторної політики в Заставнівському районі задовільний. Однак існує ряд проблемних питань, які потребують подальшого відпрацювання, та на вирішення яких буде направлена діяльність райдержадміністрації у 2015 році, а саме:

- підвищення якості підготовки розробниками аналізу регуляторного впливу до проекту регуляторного акта та здійснення заходів з відстеження результативності регуляторних актів;

- посилення громадського контролю за регуляторною діяльністю в районі.

 

        Підсумовуючи вищевикладене, слід зазначити, що районна державна адміністрація тримає на постійному контролі виконання вимог Закону України від 11.09.2003 № 1160 “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”.


Управління економічного розвитку та інфраструктури Заставнівської РДА © 2019
Адреса: 59400, м. Заставна, вул. Чорновола, 6
Телефон/факс: (03737) 3-19-89
E-mail: econ_zrda@ukr.net
Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові вказання посилання
на офіційний сайт Управління економічного розвитку та інфраструктури Заставнівської районної державної адміністрації.