Неділя, 19.05.2019, 12:29
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
ТУРИЗМ
ЗАСТАВНІВЩИНА ІНВЕСТИЦІЙНА
СОЦІАЛЬНА СФЕРА
ПІДПРИЄМНИЦТВО І РЕГУЛЯТОРНА ПОЛІТИКА
Місцевий розвиток орієнтований на громаду
Архів записів

Інвестиційна діяльність

 

Інвестиційна діяльність

Одним із основних завдань району є сприяння в залученні інвестицій в економіку району.

За січень-червень   поточного року  підприємствами та організаціями району за рахунок усіх джерел фінансування освоєно 5 309,0 тис.грн. капітальних інвестицій. Обсяг капітальних інвестицій по району у розрахунку на 1 особу становив 105,3 грн..

Низькі обсяги вкладень капітальних інвестицій зумовлені рядом причин.

По-перше, в районі більше 5 підприємств (ПАТ «Кострижівський комбінат будівельних матеріалів», ПП «СОРОС-08», ТОВ «Новий розроблювач»,    ПП «Добринівський цегельний завод», ТОВ «Оксана-М») готові вкладати кошти в розвиток матеріально-технічної бази, створювати нові робочі місця, впроваджувати нові технології  та сприяти розвитку соціальної сфери,  однак зволікання обласних служб в отриманні дозвільних документів унеможливлює роботу даних підприємств, цим самим не дозволяє збільшувати обсяги вкладень капітальних інвестицій в матеріальні (нематеріальні) активи.

По-друге, зменшення обсягів будівельних робіт пов’язано з тим, що район на 90 відсотків дотаційний, основна частина робіт відбувалась за рахунок субвенції державного бюджету.

По-третє, недофінансування держказначейством України капітальних видатків та відсутність банківського кредитування.

Загалом, за звітній період питома вага вкладених інвестицій припадає на галузь сільського господарства (ТОВ «Віол-Зерно», ТОВ «Україна», ТОВ «Індикат», ТОВ «Мрія Буковини»).

За статистичними даними за І півріччя п.р. обсяг прямих інвестицій (акціонерного капіталу) скоротився до 104,2  тис.дол.США за рахунок від’ємної курсової різниці та виключення з кола звітуючих недіючих підприємств з іноземним капіталом (ТОВ «ОЛД Ренч», ТОВ «Холдинг інвестиційної діяльності в Україні»). Обсяг прямих іноземних інвестицій у розрахунку  на одиницю населення  наростаючим підсумком з початку інвестування на 01.07.2014 склав 2,1 долар США.

 

Транскордонне співробітництво

 

Активізовано роботу в частині залучення в економіку району коштів міжнародної технічної допомоги, ресурсів світового банку та з інших можливих джерел.

В рамках Спільної Операційної Програми «Румунія – Україна – Республіка Молдова 2007 – 2013»  Європейського Інструменту Сусідства та партнерства реалізується проект «Медицина в надзвичайних ситуаціях та випадках – швидка відповідь транскордонним викликам».

Проект реалізується на базі Заставнівської та Новоселицької центральних районних лікарень. Партнерами проекту є Новоселицька ЦРЛ та Департамент охорони здоров’я та цивільного захисту населення Чернівецької ОДА.

 Заставнівська ЦРЛ в рамках проекту отримає  143,3  тис.євро. В рамках даного проекту покращать матеріально-технічну базу лікувального закладу, в т.ч. буде придбано цифровий ренгенапарат.

На даний час по спільному проекту Європейського союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» впроваджується 4 мікропроекти на  загальну суму 919,4 тис.грн. Дані проекти передбачають впровадження ресурсозберігаючих і енергозберігаючих технологій в об’єкти соціальної сфери.


Управління економічного розвитку та інфраструктури Заставнівської РДА © 2019
Адреса: 59400, м. Заставна, вул. Чорновола, 6
Телефон/факс: (03737) 3-19-89
E-mail: econ_zrda@ukr.net
Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові вказання посилання
на офіційний сайт Управління економічного розвитку та інфраструктури Заставнівської районної державної адміністрації.